Alışveriş Sepetim
PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.
32,11
34,847

Wefood Organik Seylon Tarçın Çubuk 20 gr

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Wefood Organik Seylon Çubuk Tarçın

Tarçın, içerdiği aktif bileşenler ve çekici lezzetiyle hem faydalı hem de oldukça keyifli bir tüketim sağlıyor. Ürünün baharat olarak toz şeklinde kullanımının yanı sıra, yalnızca aromasından faydalanmak amacıyla çubuk formu da sıkça tercih ediliyor. Peki, doyumsuz lezzeti ve sayısız yararından dolayı bol bol tarçın tüketirken; ürün seçiminizden dolayı aslında büyük bir riske giriyor olabileceğinizi biliyor muydunuz?

Tarçının, Çin ve Seylon olmak üzere iki farklı türü bulunuyor. Dış kabuklarıyla birlikte tıraşlanan Çin (Cassia) tarçını, acı ve keskin bir tada sahip olmakla birlikte bol miktarda kumarin içeriyor. Kumarin ise vücutta pek çok yan etki doğurabilecek riskli bir etken madde olmasıyla biliniyor. Buna karşılık Seylon (Ceylon) tarçını, düşük seviyedeki kumarin içeriğiyle son derece güvenli ve üstün lezzetli bir tüketim ayrıcalığı sunuyor.

Seylon Tarçını Nedir?

Seylon tarçını, orijini bakımından “adını Sri Lanka’nın eski ismi Seylon’dan almış bir tarçın türü” olarak tanımlanabilir. Ancak bu tarçın türünün ayırt edici asıl özelliği, anavatanında yetişmesinden değil işleme metodundan ileri geliyor. Sri Lanka’da gelenekselleşmiş olan bu yöntemde, tarçının koyu renkli ve acı dış kabukları temizlenerek sadece iç kabuklar kullanılıyor. İç kabuklar, tarçının doğal bileşenlerinden olan kumarini oldukça az miktarda içeriyor. Bu sayede güvenli bir içeriğe, aynı zamanda daha yumuşak ve saf bir lezzete sahip oluyor.

Wefood Organik Seylon Çubuk Tarçın Nasıl Yapılır?

Wefood Organik Seylon Çubuk Tarçın, Sri Lanka’nın yüksek kaliteli ve uluslararası organik tarım sertifikalı tarçınlarından üretiliyor. Ürün yapımında kullanılan organik Seylon tarçın ağaçları, GDO ve zirai ilaç gibi yapay müdahaleler olmaksızın tamamen doğal şartlarda yetişiyor. Olgunlaştıktan sonra alınan kabuklar, dış kısımları temizlenerek kurumaya bırakılıyor. Bu esnada kabukların besin değerini koruyabilmesi için ısıl işlem vb. hızlandırıcı işlemlerden uzak duruluyor. Ayrıca çapraz bulaşmanın önlenmesi adına tüm süreç, baştan sona sadece glutensiz ürünlerin bulunduğu hatlar üzerinde yürütülüyor. Son aşamada ise ürünler, koruyucusuz ve tamamen katkısız olarak tüketime hazır hale geliyor.

Organik Çubuk Tarçın Faydaları ile Beslenmeye Nasıl Katkı Sağlar?

Tarçın besin değeri bakımından ele alındığında, ilk olarak antioksidan yönünden zengin yapısıyla öne çıkıyor. Nitekim yapılan çeşitli araştırmalar, tarçının dünyada bilinen en yüksek antioksidan oranına sahip yedinci besin olduğunu gösteriyor. Bu özelliği ile tarçın, düzenli tüketildiğinde vücutta serbest radikallerin neden olduğu oksidatif hasarlara karşı güçlü bir savunma oluşturuyor.

Tarçın, hücresel faaliyetlerin devamlılığı için gerekli olan A ve K vitaminlerini de içeriyor. Ayrıca manganez, kalsiyum, fosfor, potasyum ve demir içeriğiyle vücuda etkili bir mineral desteği sağlıyor. Tüm bu artıları, tarçını yüzyıllardır alternatif tedavilerin baş yardımcılarından biri yapmasının yanı sıra; bugünün destekleyici ve koruyucu uygulamalarında da vazgeçilmez kılıyor.

Organik Çubuk Tarçın Ne İşe Yarar?

 • Toz tarçının kullanılmadığı durumlarda ideal bir alternatif sunuyor.
 • Yiyecek ve içeceklere yoğun ve hoş bir aroma kazandırıyor.
 • Faydalı bileşen ihtiyacının karşılanmasına yardımcı olarak vücuda çok yönlü katkı sağlıyor.
 • Hedefe yönelik beslenmede yardımcı besin olması amacıyla tercih edilebiliyor.
 • Çölyak hastaları ve veganlar gibi farklı tüketim önceliklerine sahip bireyler tarafından güvenle tüketilebiliyor.

Çubuk Tarçın Nasıl Kullanılır? Tariflere Nasıl Dahil Edilebilir?

 • Çay, kahve, sıcak çikolata, süt, meyve suyu vb. içeceklerinizin içerisinde bekleterek zengin bir lezzet elde edebilirsiniz.
 • Tatlılar için şerbet hazırlıklarında kullanabilirsiniz.
 • Çorbalara ve sebze yemeklerine pişirme esnasında ekleyebilirsiniz.
 • Dökme çay ve bitki çayı kutularının içine atarak, yaprakları lezzet ve fayda yönünden kuvvetlendirebilirsiniz.
 • Detoks amaçlı tüketeceğiniz meyve ve bitki içeren sulara ilave edebilirsiniz.
 • Et yemeklerinin marine veya pişirme işlemlerinde kullanabilirsiniz.
 • Öğüterek toz şeklinde kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Çubuk Tarçın Ne Kadar Kullanılmalıdır?

Seylon çubuk tarçını, yoğun bir aromaya sahip olduğu için tariflerde bir adet kullanıldığında dahi fark edilir bir lezzet yaratıyor. Ürünün fazla eklenmesi diğer besinlerin tadını bastırabileceğinden, kullanımını bir çubuk ile sınırlı tutmak ideal bir tat için yeterli oluyor. Ayrıca çubuk tarçın, uygun koşullarda tutularak benzer besinlerde üç ila dört defa da kullanılabiliyor.

Çubuk Tarçının Saklama Koşulları Nedir?

Çubuk tarçının tadını ve yapısını koruyabilmesi için ürünü nem ve yüksek sıcaklıktan uzakta; doğrudan ısı ve ışık almayan serin bir yerde ağzı kapalı olarak muhafaza etmek gerekiyor. Wefood Organik Seylon Çubuk Tarçını, ilk günkü gibi taze ve lezzetli kalabilmesi adına ideal gramaja sahip güvenilir cam kavanozlarında satışa sunuluyor. Böylece uzun ve verimli bir kullanım ömrüne sahip oluyor. 

Diğer Özellikler
Stok Kodu201
MarkaWEFOOD
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.