Alışveriş Sepetim
PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.
32,144
34,913

Wefood Organik Kırmızı Acı Biber Tozu 65 gr

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Wefood Organik Kırmızı Acı Biber Tozu

Dokunduğu yemeklerin lezzet katsayısını artıran baharatlar, doğudan batıya neredeyse tüm dünya mutfaklarında hayli önemli bir yer tutuyor. Hindistan’dan Meksika mutfağına kadar geniş bir hakimiyet alanı olan kırmızı biber ise şüphesiz, baharat ailesinin en gözde üyelerinden biri. Üstüne üstlük toz formundaysa, ister ana yemeklerde olsun isterse de atıştırmalıklarda, onun üstüne yok denebilir!

Yapısı ve tadı gereği acı kırmızı toz biber, üretim esnasında renklendirici veya aroma verici gibi maddelerin kullanımına oldukça müsait bir baharat. Peki ya kullandığınız acı toz biberin doğal içerikli ve tamamen katkısız olduğunu bilmenize imkan var mı? Baharat tercihiniz Wefood’dan yana ise elbette! Organik tarımla üretilmiş kırmızı biberlerden elde edilen Wefood Organik Kırmızı Acı Biber Tozu, saf içeriği ile acı kırmızı biberin gerçek lezzetini ve faydalarını keşfetmeniz için denenmeyi bekliyor!

Organik Kırmızı Acı Toz Biber Nedir?

Organik kırmızı acı toz biber, tamamen doğal koşullarda yetiştirilmiş kırmızı biberlerden üretilen bir baharat çeşidini oluşturuyor. Acı kırmızı biberlerin üretiminde, GDO’lu tohum ve zirai ilaç benzeri hiçbir suni müdahale yapılmıyor. Organik tarım sertifikalı biberler toplandıktan sonra kurutma ve öğütme aşamalarından geçiriliyor. Böylece ortaya kuru fakat dokunulduğunda hafif nemli bir his veren, doğal renkli bir baharat çıkıyor.

Wefood Organik Kırmızı Acı Biber Tozu Nasıl Yapılır?

Tarımı ve üretimi tamamen yerli olan Wefood Organik Kırmızı Acı Biber Tozu, Aydın Bozdoğan’da yetiştirilen organik biberlerden elde ediliyor. Biberler tamamen olgunlaşıp yoğun bir tada ve renge ulaştıktan sonra toplanarak kurutuluyor. Kurutma işlemi, ısı vb. hızlandırıcı metotlar uygulanmadan, doğal şartlarda yapılıyor. Aynı zamanda çapraz bulaşmanın önlenmesi adına ürünler, bu süreç boyunca glutenli mamullerden tamamıyla uzak tutuluyor. Renklendirici, koruyucu, parlatıcı vb. katkı içermeyen ürünler, güvenilir ve sertifikalı cam kavanozlara doldurularak tüketicilerine ulaştırılıyor.

Organik Acı Kırmızı Toz Biber Faydaları ile Beslenmeye Nasıl Katkı Sağlar?

Kırmızı toz biberin faydaları üretim, kurutma ve ambalajlama koşullarına göre büyük farklılıklar arz edebiliyor. Bunun için ürünün doğal olması, katkı içermemesi ve güvenilir koruma sağlayan ambalajlarda bulunması büyük önem taşıyor. Bu anlamda Wefood Organik Kırmızı Acı Biber Tozu, hassas üretim süreci ve dayanıklı cam ambalajı sayesinde hem lezzet hem de besin değeri bakımından üstün bir tüketim sağlıyor.

Kırmızı toz biber, yüksek fenolik madde ve flavonoid içeriği sayesinde güçlü bir antioksidan olma özelliği taşıyor. Ayrıca ürünün içeriğinde C vitamini başta olmak üzere A, E, K ve B6 vitaminleri yer alıyor. Potasyum ve manganez mineralleri ile oleik asit gibi faydalı yağlar ise ürünün diğer etkili içeriklerini oluşturuyor. Organik kırmızı acı biber tozu, tüm bu zengin bileşenleri ve doğal acı tadıyla vücuda çok yönlü bir destek sunuyor.   

Organik Kırmızı Acı Toz Biber Ne İşe Yarar?

  • Toz formu ile yemeklere homojen ve sıcak bir renk vererek görsel zenginlik katıyor.
  • Yiyeceklerin daha yoğun lezzetli ve damakta kalıcı olmasını sağlıyor.
  • Acı tadı sayesinde hedefe yönelik beslenme programlarında yardımcı besin olarak tüketilebiliyor.
  • Bitkisel ve glutensiz içeriğiyle veganlar ve çölyak hastaları için uygun bir tüketim sağlıyor.

Organik Acı Kırmızı Toz Biber Nasıl Kullanılır? Tariflere Nasıl Dahil Edilebilir?

  • Yemeklerinize ilave ederek iştah açıcı ve lezzetli tarifler hazırlayabilirsiniz.
  • Ev yapımı cipsler için tuz ve yeşil baharatlarla karıştırarak sos yapabilirsiniz.
  • Soslara ilave ederek gurme lezzetler elde edebilirsiniz.
  • Tereyağı veya bitkisel yağlarla hafifçe kavurarak doğrudan sos yapımında kullanabilirsiniz.
  • Yoğurda ekleyerek ara öğün olarak tüketebilirsiniz.

Organik Kırmızı Acı Biber Tozu Ne Kadar Kullanılmalıdır?

Dengeli bir tat elde etmek ve acı bileşenlerin olumsuz etkilerinden kaçınmak adına, kırmızı acı biber tozunu aşırıya kaçmayacak ölçüde dilediğiniz oranda kullanabilirsiniz. Orta acılık seviyesine sahip olan Wefood Organik Kırmızı Acı Biber Tozu’nun zengin tadı sayesinde, ürünü az miktarda kullandığınızda dahi lezzet farkını duyumsayabilirsiniz. 

Organik Kırmızı Acı Toz Biberin Saklama Koşulları Nedir?

Organik Kırmızı Acı Biber Tozu, kurutulmuş formda olduğu için diğer baharat çeşitlerinde olduğu gibi uzun süre taze kalabiliyor. Ancak bunun için ürünün yüksek sıcaklık ve nemden uzak tutulması büyük önem taşıyor. Wefood Organik Kırmızı Acı Biber Tozu, güvenilir cam kavanozu sayesinde maksimum koruma ve tazelik sağlıyor. Böylece ürünü kendi ambalajında, doğrudan ısı ve ışık almayacak şekilde -yazın tercihen buzdolabında- ağzı kapalı olarak muhafaza etmek yeterli oluyor. 

Diğer Özellikler
Stok Kodu207
MarkaWEFOOD
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
8682392174525

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.