Alışveriş Sepetim
PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.
32,11
34,847

Wefood Organik Kimyon 80 gr

Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Wefood Organik Kimyon

Et yemekleri, köfteler, çorbalar ve sevilen daha nice tarifin lezzet sırrı kimyon, sindirime yardımcı içerikleriyle beslenme için bir baharattan çok daha fazlasını ifade ediyor. Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden olan bu baharat, demir zengini olması bakımından da vücudun ihtiyaç duyduğu desteği sağlamaya yardımcı oluyor. Tabii kimyonun sağladığı artılar, sadece bunlarla da sınırlı değil!

Peki, kimyonun yemeklerinize katacağı değeri, şimdi en saf haliyle yeniden keşfetmeye hazır mısınız? O halde Wefood Organik Kimyon tam da aradığınız seçim! Organik tarım sertifikalı yerli üretim tohumlardan elde edilen Wefood Organik Kimyon, tazeliği ve katkısız formülüyle size ve sevdiklerinize hem güvenilir hem de üstün lezzetli bir tüketim ayrıcalığı sunuyor.

Organik Kimyon Nedir?

Organik kimyon, tanım olarak kimyonun GDO’lu tohum ve zirai ilaç vb. yapay müdahaleler olmadan tamamen doğal koşullarda üretilmiş hali için kullanılıyor. Bu baharatın üretiminde, maydanozgiller familyasına ait otsu bir bitki olan kimyonun tohumları kullanılıyor. Öğütülerek toz haline getirilen ürün, tütsülenmiş eti andıran aroması ve yumuşak lezzetiyle öne çıkıyor.

Wefood Organik Kimyon Nasıl Yapılır?

Wefood Organik Kimyon, doğallık ve üstün lezzet önceliği doğrultusunda Anadolu’nun yüksek kaliteli ve organik tarım sertifikasına sahip kimyon tohumlarından üretiliyor. Mevsiminde elle toplanan ham maddeler, besin değerinin korunması adına ısıl işlem uygulanmaksızın, geleneksel yollarla ve yavaşça öğütülüyor. Üretim süreci, glutenli mamullerle çapraz bulaşmanın önlenmesi adına baştan sona sadece glutensiz ürünlerin bulunduğu özel hatlarda gerçekleştiriliyor. Ardından ürünler, hiçbir katkı maddesi ilave edilmeden dayanıklı ve hijyenik cam kavanozlarında son tüketicisine ulaşıyor.

Kimyon Faydaları ile Beslenmeye Nasıl Katkı Sağlar?

Kimyon besin değeri bakımından ele alındığında ilk olarak yüksek demir oranı ile göze çarpıyor. İnsan yaşamı için en önemli minerallerden olan demir, dolaşım sisteminden kas ve kemik gelişimine kadar pek çok alanda vücuda güçlü bir destek sağlıyor. Kimyonun içerdiği diğer değerli mineralleri ise kalsiyum, potasyum ve magnezyum oluşturuyor. Ayrıca bu baharat, proteinlerin yapı taşı olan amino asitler bakımından da verimli bir tüketim sağlıyor.

İçerdiği fenollerle (P vitamini) güçlü bir antioksidan kaynağı olan kimyon; A, C, B6, B12 ve D vitaminleriyle ise direncin korunmasına yardımcı oluyor. Ancak kimyonun en belirleyici özelliğini, içerdiği timol bileşeni ve uçucu yağlar sağlıyor. Bu yararlı maddeler, besinlerin midedeki rahatsız edici etkileşimini önleyerek daha konforlu bir sindirim sağlıyor. Düzenli tüketildiğinde ise sindirim sistemi için baştan sona destekleyici bir özellik kazanıyor.

Kimyon Ne İşe Yarar?

  • Besinlerin tadını zenginleştirerek keyifli bir tüketim sağlıyor.
  • Beslenme sonrası olası şişkinlik vb. rahatsızlıkları baskılamaya yardımcı oluyor.
  • Yüzde 100 bitkisel olması ve glutensiz içeriğiyle veganlar, çölyak hastaları ve farklı beslenme öncelikleri bulunan diğer tüketici grupları için ideal bir besin olma özelliği taşıyor.

Kimyon Nasıl Kullanılır? Tariflere Nasıl Dahil Edilebilir?

  • Zengin aromasını ve faydalı bileşenlerini aktive etmek için yemek yapacağınız yağda kavurabilir; et, tavuk, balık ve sebze yemekleri ile çorbalara yoğun bir lezzet katabilirsiniz.
  • Yoğurt ile birlikte ara öğün olarak tüketebilirsiniz.
  • Bulgur pilavı ve iç pilavların rahat tüketilmesi için yardımcı malzeme olarak kullanabilirsiniz.  
  • Kıyma veya bitkisel besinlerle hazırlayacağınız (falafel, mercimek vb.) köftelere ilave edebilirsiniz.
  • Ana malzemelerden biri olarak köri yapımında kullanabilirsiniz.
  • Hamur işi tarifleriniz için tercih edebilirsiniz.

Kimyon Ne Kadar Kullanılmalıdır?

Wefood Organik Kimyon, yüksek kaliteli ham maddesi ve taze yapısı sayesinde az miktarda kullanımda dahi aromasını yoğun bir şekilde hissettiriyor. Bu nedenle yemeklerde porsiyon başına bir çimdik (çay kaşığının ucu ile) kullanımı, diğer yiyeceklerin tadını bastırmaması adına yeterli olabiliyor. Ancak ürünün kullanım miktarını damak zevkinize göre dilediğiniz ölçüde artırmayı da tercih edebilirsiniz.

Kimyonun Saklama Koşulları Nedir?

 

Kimyon, kuru bir gıda olduğu için besin değerini ve tazeliğini uzun müddet koruyabilme özelliği taşıyor. Bunun için ise ürünün nem ve yüksek sıcaklıktan uzakta, doğrudan ısı ve ışık almayan serin bir yerde ağzı kapalı olarak muhafaza edilmesi gerekiyor. Wefood Organik Kimyon, ilk günkü tadı ve faydasıyla korunabilmesi için ideal gramajda ve cam kavanozunda satışa sunuluyor. Böylece gereken saklama koşullarını zahmetsiz ve güvenli bir şekilde sağlayabiliyor. 

Diğer Özellikler
Stok Kodu198
MarkaWEFOOD
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.